W

eb siteniz için başarılı bir ana sayfa oluşturmak için neler yapılması gerekir? Tüm işletmelere uyan sihirli bir tarif yok ancak deneyimlerimiz bize başarılı bir giriş sayfasının 5 temel öğesi olduğunu gösterdi.

Benzersiz İçerik

Dijital dünyada içerik kraldır. Yapabiliyorsanız, stok fotoğraflarını kullanmaktan kaçının ve markalarınızın estetiğini doğru şekilde yakalayan bazı görüntüler elde etmek için profesyonel bir fotoğrafçı tutmayı düşünün.
Ortalama bir internet kullanıcısı her gün 9 benzersiz web sitesini ziyaret eder (her yıl 3285!) – bu yüzden sizin sitenizin öne çıkması şarttır. Aynı şekilde, ana sayfa metniniz benzersiz ve ilgi çekici olduğu kadar anahtar kelime bakımından da zengin olmalıdır.
Ana sayfalarınızın karşılama metnini oluştururken bir beyin fırtınası yapmak için zaman ayırın, hem bilgilendirici hem de ilgi çekici olmasını sağlayın.

Hoş metin düzeni ve yazı tipi / renk seçenekleri

Hiç bir web sitesini ziyaret ettiniz ve çok fazla metin ve çok fazla resim, açılır pencere ve yanıp sönen kelimelerle aklınız karıştı mı? Ne yazık ki, çok sayıda işletme sahibi şirketleriyle ilgili her türlü bilgiyi ana sayfalarına sıkıştırmaya çalıştığından, bu çok yaygın bir deneyim.
Beş resim yerine, şirketinizin imajını mükemmel şekilde yakalayan bir veya iki yüksek kaliteli resim seçin. Sayfayı bölmek için bir yerine iki metin sütunu kullanmayı düşünün ve yazı tipi renklerinin arka planınızla çakışmadığından emin olun.
Müşterilerinizin sitenizi gezerken ve görüntülerken keyif almasını sağlayan kullanıcı arayüzü tasarımı (UI) ve kullanıcı deneyimi (UX) en iyi şekilde tasarlanmalıdır.

Basit gezinme

Gezinme çubuklarınızın yerleştirilmesi, sayfanızın sol üst veya alt kısmında olmalı, çünkü onları ziyaretçinizin görüş alanında tutar. Yaratıcı odağınızı tanımlayıcı metin ve resimlere odaklayın – menü başlıkları düz ve kolay anlaşılır olmalıdır.
Gezinti çubuğunun sitenizdeki tüm sayfalarda konumlandırma, yazı tipi, renkler ve başlıklar açısından tutarlı olduğundan emin olun.

Hız

Ortalama olarak, bir ziyaretçinin sitenizi beğenip beğenmeyeceklerine karar vermeleri ya da ayrılıp ayrılmayacaklarına karar vermeleri için ortalama 20 saniyenizin olduğunu biliyor muydunuz?

Yavaş yüklenen bir site, ziyaretçilerin sitenizden çıkmalarına neden olur. Web sayfanızın hızlı bir şekilde yüklenmesine yardımcı olmak için, çok büyük resimlerin veya “gösterişli” grafiklerin olmadığından emin olun; bu, ana sayfanız için özellikle önemlidir, çünkü ziyaretçiniz için ilk izleniminizdir.
Sosyal Medya Bağlantıları
Görünür simgelerin sosyal medya sayfalarınıza bağlandığından ve en azından ana sayfanıza eklendiğinden emin olun. Sosyal medya profilinizi 2 haftadan daha fazla bir süredir güncellemediyseniz, bağlantıyı kaldırın ve mümkün olan en kısa sürede güncelleyin!