S

osyal medya hesaplarınız ve web siteniz için verimli içerikler üretmek, hedef kitlenize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olur. Çoğu zaman sadece paylaşmak adına üretilen içerikler bilgi kirliliğine neden olarak müşterilerinizi sizden uzaklaştırabilir. Yazımızda daha verimli içerik üretmek için neler yapabileceğinize değindik.

Her şeyi söylemeye çalışmayın

Bir konu hakkında bildiğiniz her şeyi yazmanız gerektiğini düşünmeyin. Yazmaya başlamadan önce, hedefinizin ne olduğunu belirleyin. Bu sadece hayatınızı kolaylaştırmaz, aynı zamanda herkes için çok daha tatmin edici ve eğlenceli bir okuma deneyimine neden olur.

Bir araştırma stratejisi geliştirin

Araştırmanızı erteleme haline getirmekten kaçınmak için, onu hedef almalısınız. Yazmak istediğiniz nokta veya cevaplamak istediğiniz soru hakkında net bir fikirle başlayın ve o noktaya veya soruya karşı danıştığınız her kaynağı test edin. Kendinize “Bunu neden okuyorum?” “Nasıl kullanabilirim?” ve “Amacımı nasıl destekliyor?” diye sorun. Zorlayıcı cevapları bulamıyorsanız, okumayı bırakıp yazmaya başlayın.

Üç tweet yöntemiyle bir anahat oluşturun

Düşünceye konsantre olmanın bir başka yolu, bir sosyal medya yöneticisi gibi düşünmektir. Yazmaya başlamadan önce, yapmak istediğiniz üç ana konuyu düşünün. Her noktada, şunu sorun: Bu fikri özetlemek için tek bir tweetim olsaydı ne derdim?

Yazınızı kontrol edin ve düzenleyin

Yazmanın daha iyi bir kısmı düzenlemedir. Ancak düzenleme aşamasına geçmek için, düzenlemek için bir şeyler yapmanız gerekir, değil mi? Bu nedenle, aktif bir şekilde taslak üretin, bilgisiyi güvence altına alın ve daha sonra tekrar düzenleyin.

Kurtarılamaz olanı kurtarmaya çalışmayın

Tüm bu ipuçlarına rağmen verimli bir içerik hazırlamamış olabilirsiniz. Onu verimli hale getirmeye çalışmak yerine sıfırdan başlamanız bazen çok daha kolaydır. Bu nedenle düzeltilebilir alanları düzeltin, eğer içeriğin tamamı istediğiniz gibi değilse yeni bir taslak oluşturarak baştan başlayın.

Acele etmeyin

Herhangi bir profesyonel yazarın size söyleyeceği gibi, içerik üretmek zaman alır. Bu nedenle acele etmenize gerek yoktur. Acele etmek içeriğinizin baştan savma gibi görünmesine neden olabilir.