H

arika içerikler üretmek istiyorsanız, bunu görsel içeriklerle yapın.Tabletlerin ve akıllı telefonların kullanımının hızla artmasıyla beraber görsellere odaklanan sosyal medya ağları da büyümeye başladı. Bu sayede görsel içerik için adeta bir talep havuzu oluştu.

Pinterest , Mayıs 2011’de piyasaya çıktı ve 2011’den 2012’ye kadar ziyaretçiler yoluyla %1047 büyüdü.

İnstagram 2010’da açıldı ve bugün 16 milyardan fazla fotoğraf barındırıyor.

İçeriklerinize görseller eklemeniz gerektiğinin birkaç nedeni ise şöyle özetlenebilir;

Katılım

Kaliteli görseller ve etkileşimli videolar, müşteri katılımını büyük ölçüde artırdı. İnsanın uzun metni okumak için çok zamanı ya da sabrı olmayabilir. Bu nedenle içeriğinizi görsellerle zenginleştirerek okumayı ve eğlenmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Sosyal Medya

Pinterest, web sitelerine Google+, YouTube ve LinkedIn gibi kanallardan daha fazla yönlendirme trafiğine neden olmaktadır. Bu da görsel içeriğin gücünü belli ediyor.

Mobil Kullanım

Gittikçe daha fazla insan mobil cihazlarında içerik okuyor. İnsanlar videoları, ilgi çekici içerikleri ve resimleri tercih ediyor. Bu nedenle, okuyucu tabanınıza ulaşmak için videolar üretip görseller kullanmayı es geçmemelisiniz.

Trafik

Web sitenize daha fazla trafik kazandıracak yol görseldir. Birisi mükemmel bir YouTube videosu izliyorsa, videonun sahibini  kontrol etmek için bağlantıyı tıklayacaktır.

DAHA İLGİNÇ GÖRSELLER YARATMAK

Blog yayın platformu olan Tumblr sayesinde GIF’ler tekrar trend oldu. Bu eğlenceli animasyonlar, içerik pazarlama çalışmalarınızda yararlı olacaktır. Animasyonlu GIF’leri sitenize ve açılış sayfalarına ekleyerek hedef kitlenizi eğlendirebilirsiniz.

Canlı yayın videoları iki amaca hizmet eder. Trafiği yönlendirir ve içeriğinizin kalitesini artırır. Aynı zamanda ürünleriniz hakkında bilgi ekleyerek daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Çizgi filmler ve çizgi romanlar eğlenceli bir içerik türüdür. Aynı zamanda izlemek de eğlencelidir! Bu sayede hedef kitlenizi web sitenizde uzun süre tutabilirsiniz.