B

ir odaya e-posta mesajları, Facebook mesajları, Tweetler ve blog gönderileri koyarsanız ve onları sonuna kadar ayakta durmasını söylerseniz, e-postanın kazanacağını garanti etmek zor olmaz. Bir pazarlama etkisi yaratmaya gelince, e-posta mesajlarınız diğer dijital kanallarınızdan daha güçlüdür.

Bloglar bir makine gibi potansiyel içerikler üretebilir ve sosyal medya markanızın itibarını artırabilir. Ancak e-posta mesajlaşma, tüm içerik pazarlama stratejisini bir arada tutan tutkaldır.

E-posta, arama ve sosyal paylaşımdan çok daha fazla dönüşüm sağla . İletileriniz, Facebook yayınlarınızdan 5 kat daha fazla görülme olasılığındadır. E-posta kampanyalarınız, promosyon fırsatlarından sektörel haberlere kadar neler olup bittiğini bildiren şeydir ve alaka düzeyinizi her şeyden daha fazla korumaktadır.

Ancak yine de e-posta pazarlamasında yapılan çok fazla hata vardır. İşte onalrdan bazıları;

Başlıklarınız Karşı konulamaz Değil

Bunu düşün. Çoğu kişi her gün e-postalarını kontrol eder ve sizin gönderdiğiniz mesaj diğerlerinin arasından ancak başlığı sayesinde sıyrılabilir.  . İnsanlar e-postanızı açmazlarsa, başlığınız yeterince cazip olmadığı içindir.

E-postanız Mobil Kullanım İçin Hazırlanmadı

Pek çok e-postanın sektörünüze bağlı olarak mobil cihazlarda açılmasıyla birlikte, mobil cihazlara uygun e-posta kampanyaları hazırlamak önemlidir. Konu satırlarınızı kısa tutun. Mobil cihazlar yalnızca 25 ile 30 karakter arasında görüntülenme eğilimindedir. Ekran boyutları küçüktür. E-posta içeriğiniz ne kadar küçük olursa okuma olasılığı o kadar yüksek olur.

Zamanlamanız Kapalı

Dijital pazarlama otomasyonunun böyle muazzam bir değer sunduğu yer burasıdır. E-postalarınızı ne zaman gönderdiğinizi zamanlayarak, hedef alıcılarınız için sorunsuz bir deneyim yaratabilirsiniz. Göz ardı edilmemelerini isterseniz, hangi gün ve ne zaman e-postalarınızı gönderildiğini önemsemeniz önemlidir.