i

nstagram hikayeleri, markaların popüler sosyal medya platformunda iz bırakmasını sağlayan en yeni özelliktir. Snapchat’ten kopyalamış olabilir, ancak Instagram günlük 300 milyon aktif kullanıcısı olan marka dostu bir pazarlama aracıdır . Peki, markanız için Instagram hikayelerini nasıl kullanabilirsiniz?

Dinamik

Instagram esnek ve hızlı tempolu olmanıza izin veren bir platformdur. Aynı zamanda sosyal medya kullanıcılarının da alışkın olduğu bir ortam. Güncel trendlere veya haberlerle ilişkili olan hızlı bir Instagram hikayesi markanızın dinamik görünmesini sağlar.

Etkileşim

Müşterilerinize ve takipçilerinize konuşacakları bir şeyler verin. Instagram, potansiyel ve mevcut müşterilere ulaşmanızı ve neyi sevip neyi sevmediklerini ve şu anda neler paylaştıklarını öğrenmenizi sağlar. Instagram Hikayeleri, takipçilerinizle sohbet etmeye başlamanıza yardımcı olabilir.

Kişilik

Kimse sıkıcı bir markayı sevmez. Instagram Hikayeleri, markanızın kişiliğini göstermesini sağlar. Bu özellikle, tamamen yeni bir pazarlama ortamında ortaya çıkarılan daha genç demografik yapılara hitap etmeye çalıştığınızda önemlidir. Sorular ve Cevaplar, perde arkası klipler ve ürün incelemeleri, markanızın bir kişiliğe sahip olduğunu göstermenin yoludur.

Maliyet

Instagram Hikayeleri oluşturmak, pazarlama stratejinizle yaratıcı olmanın ve birçok kullanıcıya ulaşmanın nispeten uygun maliyetli bir yoludur. Genel pazarlama stratejinizi gerçekten iyi bir şekilde tamamlayabilir ve içerik üretiminize başka, eğlenceli ve ilgi çekici bir boyut kazandırabilir.

Instagram Hikayeleri, yeni demografik özelliklere hitap etmenize, mevcut müşterilerle olan sadakatinizi artırmanıza ve markanızın karakterini göstermenize yardımcı olabilecek eğlenceli, kişilik odaklı içerik oluşturmanıza olanak sağlar.