Çevirimiçi reklamcılık söz konusu olduğunda Google AdWords tartışmasız bir kraldır. Google AdWords ile reklam kampanyalarınızı oluşturarak hedef kitlenize sesinizi duyurmanız mümkündür. Pazarlama anlamında birçok yardımı bulunan Google AdWords ile reklam kampanyası oluştururken zorlanacağınız bazı konular da olabilir. Bunlardan en önemlisi reklam kampanyanızı sadece birkaç satıra sığdırmanız gerektiğidir. Bu nedenle Google’da etkili reklam oluşturmak için ipuçlarını takip etmenizi öneriyoruz.
FARKLILIKLARINIZI VURGULAYIN
İnternet evreninde milyonlarca reklam veren rakibiniz olabilir. Ancak diğerlerinden sıyrılmak için reklam kampanyalarınızda mutlaka farklı olduğunuz kısımları vurgulayın. Böylelikle neden tercih edilmeniz gerektiği sorusunun da yanıtını vermiş olacaksınız.
ÖZEL FIRSATLARI DAHİL EDİN
Hedef kitlenizin hiçbir yerde bulamayacağı özel fırsatlardan haberdar olmaları için Google AdWords’u kullanmanız çok önemlidir. Eğer özel fırsatlarınız yoksa müşterilerinizin satın alma kısmına geldiklerinde kullanabilecekleri indirim kuponlarıyla alakalı detayları reklam kampanyanızda verin. Bu trafiğinizi arttıracaktır.
MÜŞTERİLERİNİZE GEREKENİ SÖYLEYİN
Google reklam oluştururken size çok fazla kelime kullanma şansı vermiyor. Bu nedenle ürün veya hizmet satıyorsanız müşterilerinize ne alacaklarını söyleyin. Böylelikle müşterileriniz web sitenize tıklamadan önce güvende hissedecektir. Reklam kampanyanızda harekete geçirecek kelimeler ve fiiller kullanmayı da ihmal etmeyin.
ANAHTAR KELİME KULLANMAYI UNUTMAYIN
Google AdWords müşterilerinizi anahtar kelime aramalarına dayalı olarak hedeflemenize yardımcı olmaktadır. Bu nedenle etkili reklam oluşturmak için anahtar kelimelere ihtiyacınız vardır. Anahtar kelime seçimi yaparken tüketicilerin ilgisini çekebilecek en fazla 3 anahtar kelime eklemenizi öneririz.
CEP TELEFONLARINI DÜŞÜNÜN
Ne tür bir iş yaptığınız hiç ama hiç önemli değil. Hedef kitlenize ulaşmak için reklamlarınızla alakalı açılış sayfasının mutlaka mobil uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.