H

ızlı tempolu dijital çağda, tüketiciler zamanlarına ve dikkatlerine yüksek bir prim veriyor ve markalarla olan etkileşimlerini, özellikle de en kişisel cihazlarında, özellikle de kullanımlarında kontrol etmeyi bekliyorlar. Reklam dünyasının bunu fark etmesi ve mobil reklamcılıkta şuna benzer bir kullanıcı değişimi olması gerekiyor:

Kullanıcıya ilk yaklaşımı benimseyin

Sektörün nihayet hareketli anları yakalamaya başlamasının bir nedeni var: Tüketici, deneyimleriyle sezgisel bir şekilde olmadığı takdirde reklamınızla etkileşime girmeyecek. Bu nedenle, reklamverenlerin kendileri için mevcut olan verileri kullanması gerekir.

Deneyimi Kaçırmayın

Reklam afişleri, reklam öncesi ve diğer kaçınılmaz geçiş reklamları gibi yıllardır süren, oldukça şaşırtıcı derecede zayıf dijital reklam biçimleri, yalnızca mobil cihazlara ait değil. Yalnızca kullanıcıları rahatsız ederler ve markanızın ve mesajlaşmanızın kötüye kullanılmasıdır. Giderek daha fazla sayıda kullanıcı mesajlaşma hizmetleri, sağlık izleyicileri, fotoğraf düzenleyicileri ve daha fazlası gibi benzersiz uygulama ortamlarında zaman harcadıkça, markaların bu ortamlara yerleştirdikleri reklamların yayınlanması hakkında yaratıcı bir şekilde düşünmeye başlıyor. Reklamlar bu deneyimi kaçıramaz; deneyimin bir parçası olmaları ve kullanıcıya anlamlı olmaları gerekir.

Kullanıcıların rotayı seçmesine izin verin

Reklamcılığın radikal bir şekilde invazif olmaması için, markaların tüketicilerin mesajlarıyla nasıl ve ne zaman ilgileneceklerini seçmelerine izin verme fikrini benimseme zamanı gelmdi. Markanın olumluluğunu artırmak ve hatırlamak istiyorsanız, tüketicinin yolundan uzak durun ve onlara sizinle ilgilenmeyi seçebilecekleri gücü verin. O zaman müşterilerin marka ile olumlu bir ilişki kurma olasılığı daha yüksektir. Reklamınızı sosyal yardım olarak düşünün, zorlamadan etkileşim sunar.