B

ir web sitesi oluşturmak ile bir marka oluşturmak aynı şey değildir. Dolayısıyla, web siteniz bir milyon liralık  görünüme sahip olabilir ancak yine de kişilik veya kurumsal kimliğinizi yansıtmaz. Peki, o zaman markalaşma nedir? Her şeyden önce, markanızı oluşturmaya başlamadan önce düşünmeniz gerçekten akıllı bir sorudur.

Aslında, bir marka sembol, tasarım, isim, ses, itibar, duygu, çalışanlardır. Dahası, markanız sizin hakkınızda farklı olanı vurgular. Tanınabilir bir kişisel marka oluşturmak, birçok profesyonel fırsat sağlar. Markanızın güçlendirilmesi, daha iyi bir iş, şirketiniz için daha iyi başarılar, müşteriler ve daha fazlası için öncülük etmektedir.

Markanızı güçlendiren bir web sitesi oluşturmak için şunları yapın;

Kendi Hikayenizi Tanımlayın

Hikayenizi anlatmadan önce, kendinize aşağıdaki soruları sorarak hikayenizi bulabilirsiniz;

Temel değerleriniz neler?

Kişisel yetenekleriniz neler?

Benzersiz kişilik özellikleriniz neler?

Rekabet karşısında neyi ön plana çıkarırsınız?

Çevrimiçi Varlığınızı Denetleyin

Şimdi insanlara anlatmak istediğiniz hikayeniz var. Ama bugünün ne söylediğini görmek de çok önemlidir. Kendinizi Google üzerinde aratarak başlayın ve neyin ilk önce göründüğünü anlayın. Kişisel Facebook profiliniz mi? Resim sekmesini ziyaret edin. Burada hangi fotoğraflarınız listeleniyor ve ilk önce görünmesini istedikleriniz bunlar mı?

Sonra, çeşitli profillerinizi ve platformlarınızı inceleyin ve orada hangi hikayeyi anlattığınızı görün. Güncellenmesi gereken herhangi bir alanı not alın.

Kişisel Bir Web Sitesi Oluşturun

Sosyal paylaşım ağlarında güçlü bir yere sahip olmak harika bir başlangıç olabilir ancak markanızı çevrimiçi oluşturmak konusunda ciddiye almak istiyorsanız gerçekten bir web sitesine ihtiyacınız vardır. Kısa bir biyografi ya da özgeçmiş, iletişim bilgileriniz ve sosyal ağ profillerinize olan bağlantılar içeren birkaç sayfa olabilir. Ayrıca, Blogger, Tumblr veya WordPress’te oldukça hoş bir şeyler yaratabilirsiniz.