P

azarlama otomasyonu sizin için pazarlamayı otomatikleştiren bir yazılımı anlamına gelmektedir. Yazılım, pazarlama görevlerinizi öncelikli ve verimli bir şekilde önceliklendirmenize ve yürütmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Otomatik üretim süreçlerinden farklı olarak, bir pazarlama otomasyon sisteminin uygulanması işinizi önemsiz hale getirmeyecek, sizi daha etkili hale getirecektir. Ürettiğiniz içeriğin orijinalliğinden ödün vermemekle birlikte, zaman kazanmanız da büyük bir artısıdır. Aynı zamanda hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Pazarlamanızın en önemli hedefi, şirketiniz için daha fazla gelir elde etmektir. Bunu başarmak için, web sitemize trafik çekmemiz, bu trafiği potansiyel müşterilere dönüştürmemiz ve potansiyel müşterileri gerçek müşterileriniz haline getirmeniz gerekiyor. Pazarlama otomasyonunun gerçekten bir etki yarattığı yer bu sürecin dönüşüm aşamalarıdır.

Pazarlama Otomasyonu  Size Nasıl Yardımcı Olur?

Daha fazla potansiyel müşteri oluştur

Potansiyel müşterilerinizi nitelendirip ve önceliklendirmenizi sağlar

Tüm e-posta pazarlama kampanyalarınızı yönetmenize olanak tanır

Kampanyalarınızın başarısı hakkında rapor almanızı sağlar

Tüm kampanyalarınızı tek bir çözümle yönetmeyi kolaylaştıran kullanımı kolay bir platformla zaman ve kaynak tasarrufu sağlar. Kampanyanız, daha başarılı olmak için yapmanız gereken diğer şeylere zaman ayırırken otomatik pilotta çalışır.

Pazarlama Otomasyonu Ne Değil?

E-posta pazarlaması için süslü bir isim: Terim önerisinde olduğu gibi, pazarlama otomasyonu, doğrudan posta ve telefon kampanyalarından çevrimiçi, sosyal ve mobil girişimlere kadar tüm kanallarda pazarlama kampanyalarını kapsar. Dahası, parçaların toplamından daha fazla bir şey yaratmak için CRM, lider yönetim sistemi, web analizi platformu ve diğer sistemlerden sağlam, içgörü odaklı yetenekleri birleştirir.

Spam göndermenin bir yolu: Başka her şey gibi, teknoloji de onu nasıl kullandığınıza bağlı olarak sonuçlar sunar. Evet, spam gibi kötü pazarlama için kullanılabilir. Ancak, müşterileriyle tercihlerine göre gerçek anlamda bağlanan olağanüstü bir pazarlama için de kullanılabilir.

Çaba harcamadan sonuç sunan bir çözüm: Eğer sadece pazarlama otomasyon teknolojisini satın alabilseydiniz, arkanıza yaslanıp sonuçları kendilerinin üretmesini izleyebildiniz. Ama hayır. Teslim etmek için doğru süreçleri, kişileri, içeriği, verileri ve daha fazlasını birleştiren kapsamlı bir strateji gerekir.