H

er gün dünyada 205 milyondan fazla e-mail gönderildiğini düşünürsek e-mail pazarlama stratejilerinin önemini de kavramış oluruz. Araştırmalara göre 2019 yılında günlük gönderilen e-mail miktarının 246 milyar gibi bir rakama ulaşması bekleniyor. e-mail pazarlama stratejileri yıllar içinde değişti. Bu nedenle sürekli yenilikçi, araştırmacı ve takipçi olmak gerekiyor. Markalar için başarılı pazarlama stratejilerinden olan e-mail pazarlamasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. En iyi çevrimiçi pazarlama sırasında başlarda yer alan e-mail pazarlamasında satışları arttırmak mümkündür. Aslında yapılan araştırmalara göre e-mail pazarlamasının SEO ve içerik pazarlamasını bile geride bıraktığı görülüyor. Hala e-mail pazarlamasının değerini anlamayan markalar olabilir. Ancak siz bu yazıyı okuyorsanız bunun farkındasınız demektir. Haydi başlayalım!

MESAJLARINIZ KİŞİSEL OLSUN

Kişiselleştirilmiş e-mail pazarlaması her aboneye ayrı bir e-mail göndermeniz gerektiği anlamına gelmez. Kişiselleştirme kişsielleştirilmiş bir mesaj oluşturmak için müşteri verilerini kullandığınız anlamına gelir. Markaların büyük bir kısmı e-mail pazarlamasında kişiselleştirmenin önemini anlamamakta ve para kaybetmektedir. Kendinize özel olan bir e-mail oluşturun ve müşterilerinize gönderin. Geri dönüşlerin olumlu olduğunu çok geçmeden anlayacaksınız. e-maillerinizi kişiselleştirerek rekabete karşı durduğunuzu gösterebilirsiniz.

MOBİL DOSTU E-MAILLER GÖNDERİN

Günümüzde tüm pazarlama e-maillerinin %54’ünün mobil cihazlarda açıldığını göz önünde bulundurursan e-mail pazarlamasında mobil dostu olmanın büyük bir önem taşıdığını anlayabiliriz. Tüm internet kullanıcıları sabah kalktığında yanı başında duran telefonunu alıyor ve maillerini kontrol ediyor. Bir düşünün, milyonlarca kişinin sabah kalkıp yaptığı ilk şey bu oluyor. O halde e-mail pazarlamasında başarılı olmak için mobil dostu olmanız gerektiğini kavramalısınız.

E-MAİLLERİNİZDE ACİLİYET DUYGUSU YARATIN

Satışları arttıran e-mail pazarlamasında bir zorunluluk yaratan sınırlı teklifler oluşturmak çok önemlidir. Oluşturduğunuz teklif için belirli bir süre ve stok bilgisi paylaşırsanız müşterilerinizi son bir kez itmiş olur ve daha hızlı bir şekilde satın almalarını sağlarsınız.

MÜŞTERİLERİNİZİN ÖZEL GÜNLERİNİ KUTLAYIN

Müşterilerinizi özel günlerde de hatırlamanız e-mail pazarlaması açısından çok önemlidir. Site üyeliklerinde doğum tarihleri istenmektedir. O halde müşterilerinizin doğum günlerini otomatikleştirdiğiniz bir mail ile kutlayabilirsiniz. Emin olan bu yöntem satışlarınızı arttıracaktır.