M

arkanız çok sayıda sosyal medya platformunda ve düzenli olarak paylaşım yapıyor, ancak sosyal medya topluluğunuzun dikkatini çekmek söz konusu olduğunda, takipçilerinize istediklerini veriyor musunuz?

Sosyal medya diğer pazarlama kanallarından çok farklı bir ritimdedir. Markanızın mesajını sosyal kanallarınızda yayınlayarak takipçilerin tek seferde buna önem vermesini bekleyemezsiniz. Sosyal medya topluluğunuzun umursadığı şey, onlar için hangi problemi çözdüğünüz veya hangi duyguları uyandırabildiğinizdir.

Sosyal medya pazarlaması söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken birkaç şey şu şekildedir:

Neden önemsiyorlar / neden paylaşıyorlar?

Bu onlara nasıl yarar sağlar?

Onların dikkatini çekecek mi?

Bu sosyal medya paylaşımının amacı nedir?

Bu ön soruları cevaplandıktan ve içerik oluşturulduktan sonra, sosyal ekibiniz gönderilerin sosyal medyada nasıl performans gösterdiğini belirlemeye başlayabilir. Metrikleri değerlendirerek, hedef kitlenize etki edip etmediğini belirlemeye başlarsınız.

Bunu akılda tutarak, ekibiniz kitlenizin umursadığı bir içerik oluşturmaya başlayabilir. Sosyal medya topluluğunuz bağlantı yayınlarını okumak için tıklamaz, ancak anketlerinize katılabilirler. İstediğiniz kitleye ulaşmak için farklı platformlarda anlatmaya çalıştığınız hikayeyi anlatmanın yollarını düşünün.

İçerik oluşturma veya sosyal stratejinizi belirleme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? O halde bize ulaşın…