Sosyal Medya

Sosyal medya pazarlama kampanyaları müşterilerinize ulaşmak için önemli bir fırsattır. İnsanların iletişim kurma ve bilgi edinme şekilleri gelişiyor ve bu nedenle markanızın müşterilere erişmesi de temelde değişiyor.

İşletmeler arası pazarlama içinde sosyal medya pazarlama kampanyalarının veya SMM’nin kullanılması artık yaygın bir şekilde benimsenmiş ve kabul görmüştür. Küçük veya orta ölçekli bir işletme veya birden fazla ve farklı kitlelere sahip daha büyük bir kuruluş olsanız da, büyük harflerle yararlanabileceğiniz bir sosyal medya pazarlama stratejisi önem taşıyor.

Sosyal Medya Pazarlama Kampanyaları

Twitter, Facebook, LinkedIn veya YouTube şirket hesapları oluşturmayı da içerebilecek bir sosyal medya pazarlama kampanyası stratejisi oluşturmak mümkündür. Bu, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi viral kampanyalar, forumlar ve topluluk grupları gibi fikirlerle pazarlayabileceğiniz yeni bir potansiyel müşteri tabanı edinmenize yardımcı olur.

Blog Yazma

Sunrise Global Creative, kurumsal farkındalık, halkla ilişkiler veya tanıtım amaçlı sosyal medya pazarlama kampanyaları için taktik ve stratejik mesajlar tanımlamak için sizinle birlikte çalışabilir. İşletmeniz için çevrimiçi sosyal medya pazarlaması için daha doğrudan reklamcılık planları oluşturularak hedef kitleye ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ölçüm

Başarılı sosyal medya pazarlama kampanyaları sunmaya odaklanmak önemli olsa da başarının ölçümlenmesi de gerekmektedir. Sosyal medya pazarlamasının etkilerinin ölçülüp izlenmesini, ziyaretçilerin web sitelerine ve şirket profillerine, paylaşılan fotoğraflara, videolara karşı hareketlerinin izlenmesi ilerleyen stratejiler için önemlidir.