İ

şletmelerin yalnızca güzel web sitelerine güvenebileceği günler geride kaldı. Günümüzün dijital pazarlama ortamında, bir web sitesi, optimize edilmiş, gelir yaratan bir platform olmalıdır.

Pek çok web sitesinin başarısız olmasının nedeni, işletmelerin başlangıçta, SEO ile zemin hazırlayan bir web sitesi geliştirmekten ziyade tasarım odaklı bir yaklaşım benimsemeleridir. SEO olmadan, kodlama ve tasarım çabalarınız boşa gidecektir.

Bir web tasarımcısı veya tasarım ajansı genellikle portföylerinin görünümünden dolayı seçilir. Bir kitabı, estetik olarak markanıza çekmek istediğiniz yöne uymayan ya da uyuşmayan farklı zevklere sahip dijital sanatçılar olduğu için, bir kitabı tasarımcısını işe almaya gelince kapağı ile değerlendirmek kolay olabilir. Web tasarımcıları zanaatlarında genellikle çok iyi olsa da, çoğunluğu pazarlamacı veya SEO danışmanları değildir. Bu geleneksel düşünce tarzını bozmak için web tasarımcılarının pazarlamayı ve SEO’yu benimsemeleri  ve işletme sahiplerinin web sitesini, iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak gerçek bir yatırım olarak ele almaları gerekir.

Bir web sitesi oluşturmak söz konusu olduğunda mesele kolay görünüyor ancak web siteniz için pazarlama stratejisi neredeyse hiç düşünülmüyor. Web sitenizin iyi bir ilk izlenim bırakması gerekiyor, ancak bundan daha fazlasını yapmanız gerekir. SEO insanları siteye getirir.

Bir web sitesi harika bir SEO yapısına sahipse ancak korkunç içeriğe sahipse, işleminiz muhtemelen bozulacaktır. Harika içeriğe sahipseniz  ancak korkunç bir SEO stratejiniz varsa, insanlar bunu asla göremez! En iyi başarıyı elde etmek için ikisi arasında mükemmel bir denge kurmanız gerekir.

Web siteniz bir yatırımdır, masraf değildir. Doğru yapmak için zaman, çaba ve yetenek gerekiyor. Satış, pazarlama ve reklamcılık çabalarınızın tamamı web sitenize yönlendirilir, dolayısıyla modern, güncellenmiş ve işlevlerinin doğru olduğundan emin olmanız gerekir.