E

skiye nazaran markaların tüketicilerle iletişim kurma biçimini büyük ölçüde değiştirdiğini göreceksiniz. İnternet çağında, markalar ürünlerini tavsiye şeklinde tüketicilerine iterler. Bu nedenle e-ticaret siteleri, hedefli reklamları öneri ve tavsiyeler şeklinde yürütebilmektedir.

Günümüzün teknolojik açıdan anlayışlı tüketicileri daha bilinçli ve bilgilidir ve ürünlerle ilgili geleneksel araştırma ve satın alma kararlarından uzaklaşmaktadır. Bir ürün veya hizmet satın almadan önce iyi araştırma yaparlar. Benzer şekilde, dijital pazarlamaya gelince, doğru aşamada doğru şeylere odaklanmalıyız.

Bir işletme kurmayı düşünüyorsanız, web siteniz işiniz ve ürününüzle ilgili her şeyi sergilemek için doğal bir yer olacaktır. Maksimum farkındalık geliştirmenin bir yolu da web sitenize trafik çekmektir. Bu nedenle, ilk hedefiniz, örneğin, günde 100 ziyaretçi ve ardından haftada 1.000 ziyaretçi elde etmektir.

Ziyaretçilerin ilgisini çekmek ve erken bir çıkış yapmayı tercih etmek yerine, web sitesini keşfetmeye mecbur kalmaları için sitedeki farklı yerlerde ​​harekete geçirici mesajlar kullanın. Web sitenize organik arama trafiğini yönlendirmek için SEO’ya yatırım yapın.

Şu anda sitenizi ziyaret eden 1.000 potansiyel müşteriniz var, bu ürünleri nasıl tanıyorsunuz? Neye kaydolduklarını bilmelerini nasıl sağlarsınız? Müşteriler, tanıdık ve bilinen bir marka seçme konusundaki ortak tanıdıklarına güvenirler. Orada nasıl yer alıyorsunuz?

Göz Önünde

Günümüz dijital dünyasında, tüketiciler markalarla, tüketicilerle konuştukları gibi konuşuyorlar. Bu iki yönlü iletişimde, müşterileri ürününüzü keşfetmeleri, sanal alan test sitesi çevresinde oynamaları, sorular sormaları için yetkilendirmeniz gerekir. Nasıl:

Müşterilerle iki yönlü ilişki

Hedefleri test edin ve önceliklendirin. CTA’ları optimize edin

Fiyatlandırmaya filtre olarak bakın. İhtiyacınız olan doğru kitleyi çekmek için fiyatlandırmayı değiştirin.