C
OVID-19 salgını sebebiyle neredeyse tüm markalar, müşterileri ile sosyal medya sayesinde iletişim halinde kalıyor. Markalar için sosyal medya artık bir tercihten ziyade zorunluluk haline gelmiştir. Bu konuda sizlere müşterileriniz ile irtibat halinde kalmak ve bunu devamlılığını sağlamanız için uygulayabileceğiniz birkaç önerimiz var.

 

İletişim Bilgilerinizi Sunun!

Müşterileriniz sipariş vermek istediği zaman sosyal medyadan sizinle iletişime geçmenin yollarını ararlar. Dolayısıyla müşterilerinize iletişim bilgilerinizi verip sipariş alma detaylarınızı paylaşarak bu süreci kolaylaştırabilirsiniz.

 

İnternet Alışverişine Teşvik Edin!

Bu süreçte internet üzerinden alışveriş yapmak herkesin tercih ettiği bir yöntem. Siz de sosyal medya hesaplarınızdan müşterilerinizi internet ortamından alışveriş yapmaya teşvik edecek içerikler oluşturabilirsiniz. Bununla beraber web sitenizin veya satmakta olduğunuz ürünün bağlantısını paylaşarak müşterilerinizi satın almaya yaklaştırabilirsiniz.

 

Destek Almaktan Çekinmeyin!

Müşterilerinizi kendi sürecinize belli bir oranda dahil etmek, onlara iyi hissettirecek ve markanızın ufkunu genişletecektir. Markanızın sosyal medyadan destek almaya açık olduğunu aktararak müşterilerinize nasıl destek olacaklarına ilişkin fikir verebilirsiniz. Ayrıca onları destek olmaya yönlendirecek bağlantılar da ekleyebilirsiniz.


Hediye Kartları Satın Almaya Teşvik Edin!

Hediye kartları satıyorsanız müşterilerinize nasıl satın alabileceklerine ilişkin içerikler oluşturabilirsiniz. Eğer hediye kartı uygulamanız yoksa yaptığınız bir kampanya veya indirim hakkında da detaylı bilgi vererek müşteriyi teşvik edebilirsiniz.

 

Müşterilerinize Teşekkür Edin!

Markanız etrafında oluşturduğunuz çevre ile etkileşiminizi sıkı tutmaya devam ederken basit ve anlaşılır bir içerik ile onlara sizinle birlikte oldukları için teşekkür edin. Bu adım hem onları memnun edecek hem de bağlarınızı kuvvetlendirecektir.