S

osyal medya sayesinde 7×24 dünyanın her yerinde yaşıyoruz, her an herkes düşüncelerini, deneyimleri ve görüşlerini tek bir düğmeye basarak küresel bir kitleyle paylaşabiliyor. Sosyal medya inanılmaz bir araçtır ve dijital  pazarlama otomasyon kampanyalarınıza dahil edilmelidir.

Sosyal medyayı dijital pazarlama otomasyonuna entegre etmeniz hedef kitlenizin 360 görünümünü elde etmenize olanak tanır. Bu sayede, işletmenizin en çok ilgisini çeken kişilerin, alıcının yolculuğunda nerede olursanız olun sosyal medya aracılığıyla yaptıkları sohbetleri kolayca keşfedebilir ve takip edebilirsiniz. Bu, kitlenizin daha derin, çok yönlü bir görünümüne neden olur. Daha sonra onlara ilgilendikleri bilgileri sağlayabilirsiniz.

Dijital pazarlama otomasyonunun sosyal medya kanalları ile entegre edilmesi daha derin bağlantılara neden olur. Başarılı bir pazarlama otomasyonu kampanyası, iş kazanır veya istenen bir işlemi yönlendirir. Dijital pazarlama otomasyonu programınıza dinamik bir sosyal medya stratejisi ekleyerek kitlenizle daha derin, daha anlamlı bir şekilde bağlanmanız olasıdır. Kitlenizin tercih ettiği platformlardan yararlanın ve onlarla etkileşimde bulunun.

Bu durum aynı zamanda rakiplerinize bir iç görünüm sağlar. İşletmenizin rakiplerinizle nasıl karşılaştırıldığını bilmek ister misiniz? Onların sosyal medya uygulamalarına ve etkileşimine bakarak başlayın. Dijital pazarlama otomasyonu, rekabetinizi sorunsuz bir şekilde izlemenizi sağlama potansiyeline sahiptir.

Sosyal medya, erişiminizi diğer hiçbir medyanın imkanları olmadan genişletmenize olanak tanır. Dijital pazarlama otomasyonu kampanyanızı yansıtan sosyal medya ile kitlenizin ne zaman ve nerede olduklarından gerçekten de emin olun.